Tegoroczna Noc Muzeów jak co roku przyciągnęła rzeszę mieszkańców Włocławka i okolic, chcących skorzystać z bezpłatnej oferty włocławskich muzeów oraz zapoznać się z lokalną kulturą i historią.


















W tym roku znów dla zwiedzających dostępne były znów oddziały Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, które dostępne były od godziny 19 do 23. Oprócz tego jak w poprzednim roku można było odwiedzić także m.in. Skarbiec Fajansu, Muzeum Diecezjalne, podziemia włocławskiej katedry czy też Seminarium Duchowne. Tegoroczną nowością natomiast było np. zwiedzanie nowej strefy SOWA w Centrum Kultury „Browar B”.




