ufo

Najbardziej nieprawdopodobne historie z Włocławka

Prima aprilis już dawno za nami, jednak czasami życie pisze nieprawdopodobne scenariusze, które na pierwszy rzut oka mogą wyglądać na żart. W ciągu ostatnich kilkunastu lat Włocławek był świadkiem wielu takich historii. Według krążących po internecie żartów i memów na temat Włocławka nasze miasto jest stanem umysłu, a niekiedy historie z naszego miasta udowadniają, że być może jest w tym jakieś ziarnko prawdy. W dzisiejszym artykule przedstawię garść najciekawszych historii z ostatnich lat!


Lądowanie UFO na ul. Dobrzyńskiej

Tuż po północy 4 października 2015 roku policja przyjęła dość niecodzienne zgłoszenie, jakoby w pobliżu ul. Dobrzyńskiej na Zawiślu miał przelatywać niezidentyfikowany obiekt latający. Następnie obiekt miał wylądować na trawniku pod domem osoby, która dokonała tego zgłoszenia. Tajemniczy obiekt miał do tego emitować niebieskie oraz czerwone światło. Po sprawdzeniu okolicy doniesienie o obecności UFO w okolicy okazało się prawdziwe… Z tym, że zamiast pojazdu kosmicznego z obcymi przybyszami na pokładzie znaleziono zagubionego drogiego drona czterosilnikowego. Jako, że zasięg sygnału odbieranego przez zdalnie sterowanego drona był nieduży, to właściciel najprawdopodobniej mieszkał kilka domów dalej od miejsca znalezienia „UFO”. „Statek przybyszy z innej planety” został zabezpieczony przez policję. To nie pierwszy raz, kiedy w ostatnich latach dochodziło do obserwacji rzekomego „UFO” we Włocławku. W 2020 roku Dzień Dobry Włocławek opublikowało nagranie nadesłane przez jedną z czytelniczek, które miało przedstawiać rzekomy tajemniczy obiekt.


Ataki hakerskie na urząd miasta

W grudniu 2019 roku miał miejsce poważny atak hakerski na stronę urzędu miasta Włocławek, który zablokował stronę na kilka godzin. Na samej stronie internetowej pojawiły się wulgarne zwroty w języku angielskim. Sprawą zajmowała się policja oraz Urząd Ochrony Danych Osobowych. W związku z atakiem istniało ryzyko wycieku danych osób zapisanych na newslettera czy biorących udział w ankietach na stronie, a także dalsze ataki w postaci wysyłania niebezpiecznych wiadomości e-mail na skrzynki mailowe Włocławian, którzy podawali swoje konta e-mail na witrynie internetowej urzędu.


Brzescy poszukiwacze skarbów

W ciągu ostatnich lat w pobliżu Włocławka dokonano niesamowitych odkryć historycznych. Stowarzyszenie „Brzescy Poszukiwacze Historii”, to grupa zajmująca się poszukiwaniem wszelkich śladów historii w regionie. To za jej sprawą udało się dokonać niezwykłych odkryć, takich jak złoty sygnet sięgający czasów Cesarstwa Rzymskiego! Odkrycie to miało miejsce pod koniec stycznia poprzedniego roku. Innym ciekawym odkryciem był fragment krzemiennego narzędzia datowanego na 6000-6500 tysięcy lat. Odkrycia tego dokonała w sierpniu 2022 roku siedmioletnia wówczas dziewczynka, córka jednego z członków wyżej wymienionego stowarzyszenia.


„Drwal” z Elektryka

We wrześniu 2019 roku na początku roku szkolnego w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku doszło do niecodziennego incydentu. Jeden z uczniów klasy pierwszej przyszedł do szkoły… Z siekierą i maską gazową. Po internecie wówczas krążyło sporo nagrań oraz zdjęć, na których wspomniany uczeń próbował ściąć drzewo pod szkołą przy użyciu siekiery, czemu przyglądali się inni uczniowie śmiejąc się z całej sytuacji. Cała sprawa obróciła się w jeden wielki mem i powstało szereg przeróbek wyśmiewających całą sytuację. Koniec końców „drwala” spotkały później konsekwencje i m.in. został wyrzucony ze szkoły.


Źródła:

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Otrzymuj wiadomości e-mail, gdy pojawiać się będą nowe artykuły!
icon

Udostępnij