Już jutro rusza Strajk Rolników w powiecie włocławskim. Lista lokalizacji

Już jutro od północy ruszył kolejny ogólnopolski strajk rolników wyznaczony przez Radę Krajową NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Strajk rozpocznie się 20 marca od północy i ma potrwać przez najbliższy miesiąc. W ramach akcji planowane są blokady najważniejszych miast oraz dróg. Aktualizowana na bieżąco mapa lokalizacji zgłoszonych protestów w całym kraju zawiera już ponad 500 miejsc. Nie brakuje w tym także lokalizacji z powiatu włocławskiego.

źródło: twitter.com/HubertOjdana

Lokalizacje strajków

Najważniejsze lokalizacje strajków w naszym powiecie to przede wszystkim wjazd na autostradę A1 w okolicach Kowala (Dąbrówka) oraz w Pikutkowie. Ponadto planowane są także blokady w Osięcinach oraz Izbicy Kujawskiej. Jak podaje organizator strajku rolników pod Kowalem, Patryk Jankowski, rolnicy wyruszą na strajk pod Kowalem w okolicach godziny 7:00. Według Jankowskiego policja zamierza blokować protest rolników na autostradzie A1.

Mimo wcześniejszy ustaleń dzisiaj przyjechała do nas Policja ZASTRASZAĆ Nas że zrobią wszystko by nie wpuścić rolników na Autostradę A1, że użyją wszelkich sił aby nam jednak przeszkodzić. Jeżeli nie traktorami to wjedziemy tam własnymi autami, Mamy nadzieję, że sytuacja z Warszawy się nie powtórzy ale każde działanie będzie skrupulatnie nagrywane.
NASZ strajk jest legalnie zgłoszony ! Dostaliśmy pozwolenie ! Wójt Gminy Kowal jest z nami i nie wycofał pozwolenia !

— Patryk Jankowski, organizator strajku pod Kowalem

Źródła:

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Otrzymuj wiadomości e-mail, gdy pojawiać się będą nowe artykuły!
icon

Udostępnij