Filharmonia Kujawska we Włocławku! Listy intencyjne podpisane

Wczoraj 26 marca w włocławskim Centrum Rewitalizacji przy ul. 3 Maja 18 odbyło się spotkanie marszałka województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz członka zarządu województwa Sławomira Kopyścia z przedstawicielami władz miasta, w tym prezydent Marek Wojtkowski. Na spotkaniu podpisano listy intencyjne , w ramach których zadecydowaniu o utworzeniu nowych instytucji kultury w mieście. Jedną z nowych instytucji jest Filharmonia Kujawska.

Filharmonia Kujawska

Pomysł na utworzenie filharmonii we Włocławku pojawił się już trzy lata temu i od razu został pozytywnie przyjęty przez władze miasta. Już w 2021 roku typowano trzy lokalizacje na śródmieściu dla nowej filharmonii. Spośród nich wybrano na miejsce zbieg ul. Tumskiej oraz ul. 3 Maja. Środki na realizację tej inwestycji pochodzić będą z programu „Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027”.

Filharmonia Kujawska, podpisane listy intencyjne
fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Kamienice na Brzeskiej uratowane!

Filharmonia nie jest jedyną planowaną inwestycją związaną z kulturą we Włocławku. Na wczorajszym spotkaniu zadecydowano także o przekształceniu kompleksu budynków przy ulicy Brzeskiej 1/3 na Centrum Kultury i Edukacji „Energia Włocławka”. Ośrodek ma być jednym z czterech oddziałów powołanego w grudniu 2022 marszałkowskiego Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji i Innowacji.

Włocławek jest miastem z potencjałem, który należy wykorzystać […] Jestem przekonany, że obie instytucje spełnią oczekiwania zarówno włocławian jak i mieszkańców całego regionu oraz odwiedzających Kujawy turystów.

Marszałek województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki

Źródła:

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Otrzymuj wiadomości e-mail, gdy pojawiać się będą nowe artykuły!
icon

Udostępnij